Dinamo osigurao 22. naslov prvaka

Objavljeno 09.05.2021. 21:37, Kategorija Novosti

Već u 21. sekundi Menalo je doveo domaćina u vodstvo! Lepinjica je ukrao loptu i dodao Lončaru, čiji ubačaj u peterac Menalo klizećim startom šalje u mrežu!

U 15. minuti Dinamo je izjednačio sjajnim volejom Gvardiola, koji je s 10-ak metara zakucao loptu u mrežu. No nakon višeminutnog pregledavanja snimke zaključeno je da je Kastrati bio u zaleđu prije Gvardiolovog udarca i pogodak je poništen.

U 43. minuti Nino Galović je autogolom donio Dinamu izjednačenje. Potpuni preokret donio je gostima ipak njihov nogometaš, iako bivši igrač Rijeke Josip Mišić, koji je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca u 48. minuti pogodio suprotni kut domaćeg gola.

U 50. minuti je Luka Capan nakon oštrog ubačaja Ivanušeca loše reagirao i skrenuo loptu u svoju mrežu za vodstvo Dinama 1:3 na Rujevici. Oršić je u 63. minuti iskoristio ubačaj Stojanovića i pogodio za vodstvo branitelja naslova 4:1!

Za kraj, kao da dva autogola nisu bila dovoljna, za “hat-trick” Rijekinih braniča pobrinuo se Andrija Vukčević. Ivanušec je poslao loptu prema Ristovskom, no uklizao je Vukčević i pogodio gol za 5:1 vodstvo Dinama, što je bio i konačan rezultat.

Tako je Dinamo sa 78 bodova iz 33 utakmice osigurao četvrti uzastopni naslov prvaka. Osijek je drugi sa 68 bodova, a Gorica treća s 59. Rijeka je četvrta s 52, a Hajduk peti s 51 bodom. Šesti je Šibenik s 35, sedmi Slaven Belupo s 31, a osma Lokomotiva s 29. U najtežem položaju su Varteks s 27 i Istra 1961 koja s 25 bodova drži zadnje mjesto koje vodi u niži rang./Izvor:Narod.hr/